2014. október 11., szombat

Broken souls~ 19.rész

Életmentő lövés
~Nara~

- A francba is..! - toporgok idegesen a buszmegállóban.
Tudom, hogy hülyeséget csinálok megint, de ha jól emlékszek, apám fegyvere megvan még....
Remélem nem lesz Yunnak semmi baja... Habár, bezártam magam után az ajtót, mégis féltem. Ha nem is mondja el, hogy Mon még mindig szabadon van, akkor is rájövök. Olyan feszültek voltak a fiúk és az a hívás, hogy a Monster ügyben fejlemény... Azért én se vagyok olyan hülye, mint gondolnák.
Idegesen tördelem az ujjaim és néha beleharapok egy picit a számba is, de a feszültségem még mindig nem múlik el.
Hirtelen a látóterembe kúszik egy autóbusz, amire megugrok és kicsit erősebben harapok a számba.
- Basszus... - mormogom ahogy megérzem a vér enyhén vasas ízét. Végignyalok az alsó ajkamon, mert kicsit kiszáradt, aztán az előttem álló fiatal srác után felszállok a buszra.
Ha jól tudom, ez megy a lakásom felé.
Gyorsan kifizetem a jegyem és belehuppanok az egyik hátsó ülésbe. Még szerencse, hogy néha lementem a boltba és nálam maradt a visszajáró.
Lassan megindul a busz én pedig csak bámulok kifele a fejemből.
Remélem megtalálom ami kell... Muszáj megvédenem magam és Yunat... Elegem van abból, hogy semmit se tudok tenni, hogy gyenge vagyok és védeni kell engem! A sarkamra kell állnom, még ha félek is.
Mélyen beszívom a levegőm és kifújom. Rajzolok egy kis szívet az üvegre lehelt párába és felállok, mert ismerős a kinti közeg.
Megnyomom a STOP gombot és várom, hogy megálljunk a következő megállóban.
Kinyílik az ajtó, én pedig komótosan leszállok. Megigazítom a dzsekim és elindulok a járdán. Ahogy egyre közelebb érek az utcánkhoz, leperegnek előttem az elrabláskor történtek. A hideg végigfut a gerincem mentén, amire megremegek, de biztos léptekkel haladok tovább.
Ahogy a házunk elé érek, a gyomrom görcsbe rándul, az izmaim megfeszülnek és marni kezd a szemem.
- Nem fogok sírni... - suttogom magam elé és ökölbe szorítva a kezeim megindulok a bejárat felé.
Megállok az ajtó előtt és veszek még egy mély levegőt.
Gond nélkül benyitok, hiszen az ajtót nem zárták be. Lassan kitárom az ajtót, ami fájdalmasan nyikordul meg, bennem csak növelve a feszültséget.
Bent sötét fogad, csak a mögülem beszűrődő fény ad némi látóteret, de az nagyon minimálisnak bizonyul.
Oldalra nyúlok és felkattintom a lámpát.
Az előszobámban ahogy volt, a táskám ledobva, a dolgaim kipotyogva belőle. Kibújok a cipőmből és lassan, megfontoltan lépdelek be a nappaliba. A kanapé mellett ott van ledobva és félig széttörve a pezsgőspohár, az asztalon pedig az üveg.
Fintor kúszik az arcomra, ahogy megcsap az alkohol kipárolgott szaga, társulva a félig megromlott pezsgő szagával.
Tovább lépkedek a konyhába és felkapok egy zsákot majd egy kis seprűt a lapátjával.
Felsóhajtok aztán feltakarítom a szemetet és kinyitom az ablakokat.
Miután késznek nyilvánul a lakás minimális tisztasága, elindulok a szüleim régi szobájába.
A szívem a torkomba ugrik a sok feltörő emléktől, de visszatuszkolom az agyam legsötétebb zugába és próbálok kifejezéstelen arccal benyitni.
Apám régi szekrényéhez érve, letörlöm a vastag porréteget és kihúzom a fiókot, ami hangosan felnyekereg.
Arrébb kotrom a ruhákat és kiemelek egy kis fekete lezárt dobozt.
Feltépem a ragasztást és lehúzom a fóliát. Az újságpapírba tekert újabb csomagot kiemelve átülök az ágyra.
- Hiába is rejtegetted... - suttogtam miközben egyre jobban lehámoztam a papírokat. Ahogy letéptem az utolsó réteget is, az ölembe hullottak az alkatrészek és a tölténytár. - Na, most segíts összerakó képesség...
Lassan és komótosan csúsztatom egybe a részeit és mikorra már összeáll a fegyver, elégedetten méregetem a kis méretű, de mégis nagy súlyú ZVS P21-es pisztolyt.
Felkapom a tárakat és a zsebembe csúztatom. A dzsekim belsőzsebébe rejtem a pisztolyt és kiindulok a lakásból.
Az utca végéből még egyszer visszanézek, aztán ismételten a buszmegállóhoz sietek.
Nem kell sokat várnom, hisz szinte azonnal befut egy busz, amivel visszajutok Yunhoz.
Szerencsémre nem feszegeti nagyon a témát, így gyorsan elrejthetem a zsákmányom.
Lassan telnek a napok én pedig próbálom kiedzeni annyira a jobb karom, hogy ne remegjen amikor tartom a fegyvert. Néha lejárok a nem messze levő kis bozótos helyre gyakorolni, ami sikeresnek bizonyul, hisz szinte mindent eltalálok amit akarok.
Csak várok az én időmre, hogy eljöjjön, mert egyszerűen érzem, hogy bármikor megtalálhatnak minket.
Talán egy hete vagyok bezárkózva a szobámba, csak enni és fürdeni járok ki, de nagyon kevés időre. Egyre jobban nő bennem a félelem érzete, bár az is lehet, hogy ez csak szimplán paranomia.
Már azt se tudom, hogy milyen nap van... Talán szerda..? Vagy már megint hétfő? Nem tudom.
Megint a kis gyakorlásomról megyek felfele, hogy pihenjek egy keveset, az újabb adag "edzés" előtt.
Megindulok a bejárat felé, de azzal a lendületemmel megtorpanok. Az ajtó kinyitva, a zár lefeszegetve. Az összes vérem a lábamba landol, semmit sem hagyva az agyamnak. Egy másodpercre a szívem is kihagy dobogni, a kezeim hideggé válnak.
Nem merek bemenni...
Nyelek egy hatalmasat, majd a ház túloldalára lopakodok, ahol az én szobám van.
Szerencsémre nyílásban van az ablakom, így be tudok mászni rajta. Halkan becsukom, aztán leülök az ágyamra. Nyugtatom magam, hogy semmi baj nincs, nem is lesz.
Mennyi esélye van, hogy Monster pont most talált ránk?
Valami motozó zaj csapja meg a fülem és felkapom a fejem, de megkönnyebbülve veszem tudomásul, hogy csak egy galamb piszkálja az ablakom.
- A frászt hoztad rám... - kuncogom elhessegetve a szürke állatkát.
Valami hatalmas koppanást hallok a házban de nem tudom hová tenni.
Csak ülök és fülelek.
Felállok és a levegőmet visszafogva osonok az ajtóhoz és tapasztom rá a fülem.
Valaki járkál a házban...
Hirtelen eszeveszett módon próbálja feltépni az a személy az ajtómat, de nem sikerül neki, mert be van zárva.
- Szóval itt van valami... - morogja egy nagyon ismerős hang.
- Mon... - suttogom magam elé.
Lecsúszok a fal mentén és a kezembe fogom a pisztolyom. Szívem vadul kalimpálni kezd, amitől alig kapok levegőt.
Betöltöm és csak várok.
Sok idő eltelhet, de nem tudok rá koncentrálni, csak nyugtatgatom magam.
Ismételten az ajtóra tapasztom a fülem, de most végre beszélgetés zaja csap meg. Aztán Yuna fájdalmas sikoltása.
A gyomrom görcsbe rándul és a szívem a torkomba ugrik.
Gyerünk Nara, most cselekedj!! Gyerünk, te gyáva nyúl!! Mozdulj!! - kiabál rám a belső hangom.
Felpattanok a helyemből és elfordítom a zárban a kulcsot, majd halkan kinyitom az ajtót.
Kiosonok a nappaliba, ahol Yunt látom kikötözve és Mont ahogy vagdossa.
Egy pillanatra lefagyok, ismét.
Visszabújok a fal mögé és meglátom Yuna telefonját a cipős szekrényen. Gyorsan felkapom és kikeresem Jimin telefonszámát. Mivel a rémület nem ad sok ihletet, csak két szót írok az üzenetben: "segíts mon!"
Teleszívom a tüdőm levegővel majd ahogy letettem a telefont kibújok a rejtekemből és ismét rálátásom nyílik Yuna összevagdosott testére, és a temérdek vérre körülötte.
Megborzongok, de nem hagyom magam el, cselekszek.
Felé emelem a fegyverem, felhúzom ami egy kis kattanással jelzi, hogy élesítettem. Erre az apró kis neszre Mon felém fordul és egy elég érdekes arckifejezéssel néz rám.
- Most megfizetsz mindenért... - motyogom magam elé és meghúzom a ravaszt.
A pisztoly hangos dörrenéssel elsül, nagyot rántva a karomon. Elhomályosul a látásom és összecsuklok a földön, épp úgy, mint Mon.
Nem mozdulok, csak nézek ki a fejemből. A fülem csengeni kezd, és kizárom a külvilágot. Nézem a kezeimet. Azokat, amikkel megöltem egy embert. Még akkor is, ha az az ember egy szörnyeteg volt, aki lányokat rabolt el, megerőszakolt és eladta őket. Akkor is, megöltem egy embert, a saját kezeimmel.
Egy gyengéd érintés ránt ki a gondolatmenetemből.
Felnézek az invitálóra és Jungkook néz vissza aggodalommal teli szemekkel.
Valamit beszél, de csak értelmetlen motyogást hallok belőle és a fülemhez kapom a kezem. Enyhén ragacsos folyadékot tapintok ki és szemügyre veszem.
Vér... Vér?! Te jó Isten!
- Jungkook? - formálom a szavakat a számmal, de nem hallom magam, csak a dünnyögésem.
Oldalra kiabál és az ér a nyakán kidagad. Felhúz a padlóról és magához von. Beletúr a hajamba és gyengéd puszit nyom a fejemre.
Egy idősebb hölgy kezd el magyarázni, amiből semmit nem értek. Jungkook bólogat neki és hirtelen indulatából felkap.
Kivisz a lakásból és az udvaron az egyik ott álló rendőrautóba ültet féloldalasan, így a hölgy megnézheti a fülem.
Néhány mentős valamivel kínlódik én pedig próbálok úgy fordulni, hogy lássam, de csak a hordágy szélét látom, mert Jungkook elém áll ezzel eltakarva mindent.
Kapok egy vaskos kötést a fejemre, amivel végképp nem hallok semmit.
A mentő közben villogva elindult, egyre nagyobb tempót diktálva, míg el nem tűnt a látóhatárból.
- Jungkook? - nézek rá megint formálva a számmal, de nem hallom magam még mindig.
Biztatóan rám mosolyog, de nem szól semmit, csak figyel. Int a kezével, hogy egy pillanat, aztán ott hagy. Megrémülök, de ahogy meglátom, hogy a kocsi kesztyűtartójában kezd el keresgélni, megnyugszok.
Vissza guggol elém és egy kis jegyzetfüzetet mutat felém. Gyorsan belefirkant valamit, én pedig elolvasom.
" Ne félj, itt vagyok. Megsérült mind a két dobhártyád, ezért nem hallasz."
A kezembe adja és pedig veszem az adást.
" De miért sietett a mentő annyira? Mi van Yunnal?"
Kicsit összeráncolja a homlokát és vesz egy nagy levegőt.
" Őszinte leszek. Sok vért vesztett."
Egy pillanatra még a szíven is kihagy. A könnyeim megindulnak és remegni kezdek.
- Ugye nem hal meg?! Kérlek, mondd, hogy ő nem hagy itt engem! Nem halhat meg! - próbálnám kiabálni.
Jungkook magához szorít, de próbálom ellökni. Fel akarok állni és futni a mentő után. Nem tudom miért.
Teszek pár lépést bizonytalanul, erre elkapnak hátulról. Rángatni kezdem magam és mondom, hogy hagyjon békén, de nem enged. Egyre jobban szorít.
Elém áll egy nagyobb darab férfi és ő is lefog. Kinyújtják a karomat és egy apró szúrást érzek rajta.
Picit homályosabb lesz minden, majd elernyedek mindenhol.
Elengednek a szorító karok aztán érzem, hogy elalszok...

2014. október 8., szerda

Broken souls~18. rész

Yuna
Utolsó emlék...
Narával való beszélgetés után, a nappaliba telepedtem le.
Elgondolkodtató amit mond, mert valami ilyet érzek Én is néha, meg amikor Jimin megcsókolt.  De teljesen meg vagyok törve lelkileg, és testileg is, össze vagyok zavarodva, így fogalmam nincs, most miért nem érzek semmit. Teljesen üres vagyok.
-Yuna? - jött be Nara.
-Hmm? - pillantottam rá.
-És... mi van... Jin és Mon börtönben vannak? - kérdi. Leül mellém, Én pedig megölelem.
-Jint lecsukták, életfogytiglanit kapott. Mon pedig... szerintem elbújt, mert Jimin azt mondta, hogy meglőtte Jungkook. Gondolom, sok vért vesztet... - haját kezdem piszkálni, mert tudom, hogy ez megnyugtató számára.
Biztos elaludtam, mert amikor pislogva néztem szét, már sötét volt a nappaliban, TV halkan szólt, és bevoltam takarva. Nagyot ásítva ülök fel. Ekkor jön be Nara. És a bejárati ajtón.
-Hol voltál? - pattantam fel.
-Csak sétálni.  - elmegy mellettem, és bemegy a szobába. Nagyon furcsa nekem. Most annyiban hagyom, úgy is szól, ha gond van.
Elmentem lezuhanyozni, és aludni. Pár perc múlva nyílt az ajtó, és Nara jött be. Mellém feküdt, Én pedig betakargattam.
-Ha bármi gond van, itt vagyok! - suttogtam neki.
-Tudom. - bújt hozzám.
Napok lassan teltek, Jiminről semmi hír, nem ír, Én pedig nem akarom zavarni. Nara egyre furcsább, és nem tudok rá jönni miért. Lehet azért, mert fél? Attól, hogy Mon megtalál?  Esetleges Jungkook miatt? Próbálok beszélni vele, de mindig terel. Nem értem miért ilyen.
Eddig szinte mindent megbeszéltünk, most pedig... elfordul. Na nem szó szerint, hanem képletesen.
-Mi a gond? - ül mellém anya.
-Aggódom Nara miatt. Nem hajlandó beszélni velem. Most is bent van a szobájában, és nem tudom mit csinál. - sóhajtok.
-Én megyek, dolgom van, te pedig beszélj vele! - áll fel, puszit ad a fejem tetejére, és rám mosolyog. -Szeretlek életem!
-Én is téged anya. - mosolyogva néztem fel rá.
Anya elment, Én pedig felálltam, és Nara ajtajához mentem. Bekopogtam, de válasz nem jött, be akartam menni, de kulcsra lett zárva. Megráztam a fejem és a konyhába mentem. Félúton meg kellett állnom, mert a bejárati ajtó nyitva volt. Anya ennyire sietett, hogy nem zárta be? Vállat vonva mentem a konyhába, amikor hirtelen valami tompa ütés miatt földre kerültem...
Fejem iszonyatosan fájt, teljesen le voltam blokkolva, testem nem mozdult, így inkább lassan, a fejem kezdtem fel emelni. Szörnyen fájt a fejem hátulja. Kicsiket pislogva néztem szét. A konyhában voltam, egy székhez kötözve, előttem pedig a pulton Monster ült.
-Na végre... már azt hittem itt fejeztem be a kis hadjáratom, de úgy látszik, a szerencse, újra velem van. - fintorogva száll le a pultról, és fogja meg a combját. Gondolom azt lőtte meg Jungkook. -Viszont! - áll elém, kést szegez nekem, ekkor veszem észre, hogy a póló szét van hasogatva rajtam, és nadrág sincs rajtam. -A másik ribancot nem találtam. Merre van? Hol bújtattod? - hajol előre. Az arcán van pár heg, a rajtaütés miatt.
-Sehol... nem volt itt már két napja. - mondom szagatottan.
-Hazudsz! Néztem a bezárt ajtó mögött is ott látszott, hogy itt van! - fogta meg a torkom. Nem kaptam levegőt annyira szorította a nyakam. -Hová bújt el? - kérdi újra.
-Nem... tudom... - nyögtem ki. Elengedte a nyakam és az ajkaimra hajolt.
-Kár, hogy most nem tudlak megdugni... pedig olyan jól esne. - sóhajt. -Ám, de... hogy hagyjak egy kis nyomot magam után, kicsit megkínozlak! - kiegyenesedik, és végig vág a karomon. -Lassan fogsz elvérezni, Én pedig végig nézem, addigra hátha haza jön a mi kis Naránk, és vele kicsit tovább fogok játszani! Hmm... - kést nézegetve beszélt, Én pedig ajkam összeszorítva tűrtem a fájdalmat. -Tudod, már jó pár napja figyeltem anyudat. Igazán szemrevaló nő...
-Hagyd békén anyát! - ordítok rá. Nevetve néz rám.
-Ne aggódj, nem szeretem az öreg húst! - hajol előre, hasamhoz ér a késsel, és sorban, kicsit srégen, vagy hatszor megvág, az utolsó mélyebb volt, szinte éreztem a hasfalamban a hideg pengét. A fájdalom miatt pedig már szinte ordítok. -Ugye, milyen jó érzés? - óvatosan guggol elém a lába miatt, Én pedig zihálva néztem mit akar tenni. -Nekem nagyon... mert, így elégtételt veszek, a kár miatt amit a drága zsarukáid okoztak. Gondolom azóta is hozzád jár dugni Jimin, igaz? Csak furcsa, hogy, azok után, amiket tett, Te még képes vagy szét rakni neki a lábaid. - lábamközzé nyúlt, és simogatni kezdett, nekem pedig kicsordult a könnyem. -Vagy tévedek? - veszi el a kezét. -Na mindegy! Olvastam valahol, hogy, ha az embert, több helyen megvágják, két órába se telik, elvérzik, és kómába esik, aztán meghal! Na, akkor próba cseresznye! - combom kezdi vagdosni, Én pedig ordítok a fájdalom miatt.
-Hagyd abba! Ha kell veled megyek, azt tehetsz velem amit akarsz, csak hagyd ezt abba! - kérem sírva.
-Az nem lenne elég! Meg foglak ölni! - másik combom kezdi vagdosni, jó mélyen, végül, mire abba hagyja, már szinte eszméletlen vagyok. A parketten ott csillog a vérem, aztán fel emeli a fejem, és a szemembe néz. -El se hiszed mennyire gyönyörű látvány vagy így! Kíváncsi vagyok, Jiminnek mennyire tetszik majd ez!? - homályos minden, de egy percre kitisztul a fejem, meglátom Narát a konyha ajtóban, aztán valami kattan, és egy dörrenés! Monnak még reagálni sincs ideje, a golyó egyenesen szíven találja, vér bukik ki az ajkai közül, a hajam elengedi, ezzel nehézzé válik a fejem, amit épphogy tudok tartani. Nara az ajtó mellett a padlóra rogyik, kezéből kiesik a fegyver, Mon még rám pillant, aztán összerogyik.
Minden olyan hirtelen történt, hogy a tompa agyam, alig fogja fel a dolgokat, de megjelent Jimin, meg jó pár mentős, zsaruk, minden.
Jimin amikor meglát, azonnal hozzám rohan, kioldoz, és látom, hogy a szemei könnyesek. Ennyi volt az utolsó emlékem...

2014. szeptember 21., vasárnap

Broken souls~17.rész



A bűvös szó
Nara

Néhány nap telhetett el a szökésünk óta, de én nem számolom. Megismertem Yun anyukáját, és nagyon jól kijövök vele. Hasonlít az enyémre, csak Ő szerencsére még él…
Pont mesélt nekem valamit, amikor csengettek. Az ütő is megállt bennem. Senki, egyedül Yuna szülei tudják, hol vagyunk. Ijedten meredtem Yun felé, aki az ajtó felé indult. A belső hangom azt ordibálja, hogy meneküljek, bújjak el, de a testem nem hallgat rá. Mereven, feszülten figyelem minden mozdulatát. A kilincs felé nyúl, én pedig egy hatalmasat nyelek. Kinyitja az ajtót, én pedig eléggé meglepetten, de felsóhajtok.
Az ajtóban Jungkook és Jimin áll. M-megsérültek?! De, de mitől? És… Jelvény? Rendőrök..? De akkor… Na, jó… Semmit nem értek…
Jungkook ahogy meglát, elmosolyodik, int, és felém sétál. Még mindig nem fogtam fel, de egy pici mosolyt én is elengedek.
- Szia… - áll meg előttem.
- S-szia… - suttogom alig hallhatóan.
- Tudod… Azt hiszem, magyarázattal tartozom… - vakarja meg a tarkóját.
Csak bólintok és elnézek róla Yunra és Jiminre. Valamit beszélnek Yun anyukájával, de nem igazán értetek belőle semmit, hiába van szinte mellettem. Elbúcsúzik tőlünk és elmegy. Jimin és Yuna megölelik egymást és el is mennek a szobába.
Jungkook leguggol elém és magához fordítja az arcomat. Látom rajta, hogy bizonytalan. Eddig mindig annyira érzelemmentes és leolvashatatlan arca volt, de most látom, hogy valamiben bizonytalan.
- Tudod… - sóhajtott fel.
- Igazából… Nem… Nem tudok semmit… - rázom meg a fejemet szomorúan.
Feláll és megfogja a kezemet, aztán felhúz maga mellé. Lassan, szinte szaggatottan átkarol és magához ölel. Kikerekedett szemekkel figyelem a jelvényt, ami szinte az arcomba nyomódik.
Egy ismerős illat férkőzik az orromba, ezzel teljesen ellazítva engem. Félve átölelem Jungkook derekát, ezzel csak még jobban magamhoz nyomva.
Felsóhajt és a hajamba túrja a kezét. Elkezdi simogatni a fejem és nyom egy puszit a fejtetőmre.
A mellkasához nyomom az arcom és átadom magam az édes-kesernyés borzongásnak.
Valamiért mosolyognom kell, és el is engedem. Csak egy egyszerű mosolyra számítottam, de jön mellé egy kis kuncogás is.
- Min nevetsz? – emeli fel a fejem.
- Nem tudom… Valamiért… Valamiért boldognak érzem magam.
- Szép, vagy amikor mosolyogsz. – simított ki egy tincset az arcomból.
Picit elpirulok, már nem csak a bók miatt, de a közelsége miatt is.
- Nem vagy végre sápadt…
- Jó a koszt. – nyújtom ki kuncogva a nyelvem.
- De kis vicces valaki. – vonja fel a fél szemöldökét.
Ezután persze a kínos csend… Csak nézünk egymás szemébe egy-egy fél mosollyal. Gyönyörűen csillognak az íriszei, szinte elveszek bennük.
Olyan közel van, és ez boldogsággal tölt el. Ez a közelség is egyre csak nő köztünk. Jobban és jobban közeledik, én pedig remegni kezdek. Nem a félelemtől, hanem a bizonytalanságtól.
- Ne félj… - suttogja szinte az ajkaimra.
Egy nagyon pici „hm”-re futja, mert belém folytja a szót. A száját lágyan, de mégis akaratosan nyomja az enyémre. Megremegek és elvesztem az egyensúlyom. A ruhájába kapaszkodok, ezzel húzva magam után a padlóra. Amint észbe kap, megtámaszt, és nem hagy elesni.
- M-minden oké..? – kérdezi aggodalmasan.
- Igen… Legalább is, azt hiszem… - fixírozom tovább a jelvényét.
- Mi a baj?
- R-rendőr vagy, igaz?
- Igen… Nem túl régóta.
- De… Akkor… Miért..? – remeg meg a hangom, mielőtt megindulnak a könnyeim.
- Ezt a parancsot kaptuk… - suttogja a fülembe és a fültövemre csókol.
Felsóhajtok, és kiráz a hideg, de ég az ajkainak a helye.
Mi van velem..?
- É-és akkor most kik is a jók még? – szipogok a pólójába bújva.
- Én és Jimin. Ugyebár Hoseok, Suga és Taehyung.
- M-mi történt Jimin karjával?
- Öh… M-meg lőtték…
- Kicsoda? – kaptam fel a fejem félénken.
- Az most nem érdekes… Majd elmagyarázom.
- D-de!
- Semmi de… Most pedig… Jobban érzed már magad?
- Nagyjából… De… Még mindig megtalálhatnak, nem? Jin és Mon…
- Nem hagyjuk… - nyom egy puszit a homlokomra.
Beletúr a hajamba és a fejemet simogatja. Én, akár valami kiscica, úgy simulok hozzá, épp hogy nem dorombolok neki.
Annyi kérdést akarok feltenni, de vagy nem merem megkérdezni, vagy nem akarom, hogy elszakadjon tőlem.
Valami elkezdett rezegni a dzsekije zsebében és elenged.
- Bocsánat… - nyom egy utolsó puszit a fejemre.
Előkotor a zsebéből egy telefont és felveszi. Kicsit arrébb megy, amitől még őt is alig hallom.
- Hallo? Igen, én vagyok. Fejlemény? Rendben. Indulunk! Visz hall…
Visszacsúsztatja, és utoljára magához ölel.
- Sajnálom, de mennünk kell…
Nem válaszolok, csak felsóhajtok és elengedem.
Jimin és Yun után indul és bekopog a szobába.
- Jimin, fejlemény a Monster ügyben…
Besétálok a konyhába és engedek magamnak egy pohár vizet. Lassan iszogatni kezdem, ezzel elterelve a figyelmem a többiekről.
Leteszem a poharat és a konyhapultra támaszkodok.
- Nara… - ölel meg hátulról Jungkook. – Szeretlek… - suttogja a fülembe.
Teljesen lefagyok tőle, mégis felé fordulok.
Megfogja két oldalt az arcomat és ismételten megcsókol. Kiráz a hideg, de most végre megállok a lábamon.
Ahogy elválik tőlem, elmosolyodik, int egyet és ott hagy. Elmegy…
Hallom az ajtó csukódását és a zár kattanását.
Elment… Elment, és én alig beszéltem vele. Már hiányzik, pedig alig két perce még az ajkaimat csókolta puhán, és most az az üresség...
Tényleg… Milyen puha az ajka. És az illata… Megbódít. Az érintése… Elolvadok tőle.
Nara, te szerelmes vagy…
- Minden oké Nara? – lóbálja meg a kezét előttem Yuna.
- I-igen. Persze. Miért ne lenne rendben?
- Hm, csak mert már öt perce csak meredsz magad elé.
- Yun… - nézek rá kicsit félve.
- Hm?
- Milyen az, amikor szerelmes vagy?
- Miért kérdezed?
- Csak… Csak mert, olyan furán érzem magam mióta eljöttünk.
- Hogy érted, hogy furcsán? – mosolyodik el és leül a pult mellé.
- Most… Jungkook… Megcsókolt. – hadrom alig érthetően.
- És, milyen volt?
- Olyan… Jó érzés, de még is mart valami. Keserű, de mégis, méz édes… Össze tudtam volna rogyni, ha nem tart jól. És amikor megölelt… Reszketni kezdtem, pedig nem féltem tőle. Ez szerelem lenne?
- Hát… - áll fel a székről. – Szerintem, teljes mértékben az. – kócolja össze a hajamat egy kicsit.
Felkuncogok és elmosolyodok.
Valahogy jobban érzem magam. De most féljek-e vagy ne? Van rá esély, hogy Mon vagy Jin pont itt keres minket?
Miért nem kérdeztem meg Jungkookot?

2014. szeptember 18., csütörtök

Broken souls~16. rész

Nyomozók...
*Yuna*
Miután megnyugodtam, apa is megölelt. Aztán anya elkezdett kipakolni mindent.
- Egyedül voltál? - kérdi apa. Megrázom a fejem és rá nézek.
- Egy lánnyal voltam. Ő fiatalabb tőlem. Nara a neve, és most alszik. Nem mertem otthagyni... - elcsuklik a hangom.
-Bántottak? - kérdi anya. Elmondjam? Ennyit megérdemelnek azok után, hogy mennyit aggódtak.
-Biztos tudni akarjátok ezt anya? - kérdem, de rájuk se nézek. Apa megfogja a kezem és biztatóan rászorít. -Megkötöztek... kaptam pár pofont... és a legrosszabb... megerőszakoltak, és eladták a testem... - apa megremegett mellettem, de se Ő, se anya, nem szóltak. Gondolom nem mertek. Végig simitottam a csuklómon lévő seben, és felsóhajtottam.
- Hoztunk enni. - mondja apa. Hangja megremegett.  Rá néztem. Szemei könnyesek voltak, ezért óvatosan odanyúltam, és letöröltem.
-Nagyon szeretlek titeket. - mosolygok rá, aztán anyára. -Lezuhanyzok, aztán felkeltem Narát, és eszünk. - állok fel. Anya azonnal a kezembe ad mindent, aztán elmentem zuhanyozni. Annyira jól esett így, egyedül zuhanyozni, nyugodtan, nem rettegve. Felsóhajtottam, elzártam a vizet, homlokom a csempének nyomtam, és megjelent előttem Jimin arca...
Hiányzik...
És ez, sokkal jobban elnyomja, Jun hiányát. Ez pedig megrémit.
Pár perc múlva, már készen mentem Narát felkelteni, de Ő nem aludt.
- Te még nem alszol?- simítok végig a hátán, mire azonnal hozzám bújik. – Mi a baj? Miért sírsz? - elhelyezkedem, és hagyom, hogy alaposan kisírja magát. Vártam, amíg megnyugszik, közben a hátát és a haját simogattam. -Most már jobb? - kérdem halkan, mikor már csak szipogott.
-Azt hiszem. - suttogott.
-Itt vannak a szüleim, hoztak enni, és ruhát, gyere. - megtörlöm az arcát, aztán kimásztunk az ágyból, és kimentünk.
Nara, nagyon jól elvolt anyával a napokban, Én pedig néha csak ültem és néztem magam elé.
Már három nap eltelt, anya nem mozdul mellőlünk, csak apa megy dolgozni, anya hol Nara, hol az Én sebeim kezelgeti nagy gonddal. Persze látom, hogy fél, fél, hogy újra elrabolnak, újra azokat a kínokat kellesz átélnünk. Azt hiszem ideje, megtudni, mi is a helyzet.
-Anya, itt a telefonod? - kérdem tőle. Épp mosogatnak. Nara rám mosolygott, Én pedig vissza.
-Persze, a táskámban, meg a tiéd is. - mosolyogva bólint.
Kivettem a kis készüléket, bekapcsoltam, és addig amíg üzembe helyezi magát,  megkerestem a kártyát, aztán írtam egy rövid SMS-t: "Jól vagyunk. És biztonságban."
Épp le akartam rakni, amikor megrezzent a mobilom.
"Hol vagytok?"
Hezitálva ugyan, de végül leírtam a címet.
Amikor csengettek, Nara ijedten nézet rám, hisz apa kulccsal jön, más senki se tudja, hogy itt vagyunk. Rá mosolygok, aztán megyek ajtót nyitni.
Jimin állt az ajtóban, mellette Jungkook, Jimin  farmerban, fehér pólóban, bőr dzsekiben, volt  egyik keze felkötve, rajta pedig egy zsaru jelvény. Szemeim elkerekedtek, amitől elmosolyodott.
-Sziasztok... - nyögtem ki. Jungkook rám mosolyogva intett be, Én pedig oldalra állva hagytam, hogy bemenjen. Rajta is jelvény volt. Anya meglepve jött ki a konyhából.
-Azt hiszem, Én most haza ugrok. - mondja anya. Bólintok.
-Hölgyem... - hajol meg Jimin. -Park Jimin nyomozó. Mi engedtük el a lányát. - egyenesedik ki.
Anya szemei könnyesek lettek.
-Nagyon köszönöm nyomozó. - sűrűn kezd hajolgatni anya.
-Erre semmi szükség. - fogja meg anya vállát. -Ez a dolgom. Viszont, ha megbocsát...
Anya azonnal veszi a lapot, és köszönés nélkül elmegy.
-Rendőr vagy...
-Igen. Már jó pár éve. - rám mosolyog.
-De... akkor miért?
-Nem akartunk lebukni.
Könnyes szemmel nézek rá. Arcán pár seb, ajka felrepedve, pár napos lehet.
-Megsérültél... - szipogok. Hozzám lép, ép kezével átkarolja a nyakam, magához von, Én pedig óvatosan átkarolom a derekát, arcom a nyakába fúrom, és sírni kezdek.
-Én és Hoseok könnyebben sérültünk, Suga, és Taehyung meghaltak... Jungkook kisebb agyrázkódással megúszta... Jint lecsukták... Mon pedig megszökött.
Na, erre a kijelentésre ledermedtem.
-Akkor keresni fog? - állam a vállára rakom.
-Nem tudjuk. Megsérült, tőle kaptam a golyót. Na meg azt a pár ütést amitől ilyen lett az arcom. Őt Jungkook lábon lőtte. - óvatosan elengedett, rám nézett, arcom megsimogatta, és elmosolyodott. -Sokkal jobb a színed így. - bókol.
-Gyere be. - invitálom be. Nem akartam zavarni a másik két fiatalnak, ezért a szobámba mentünk. -De azért jól vagy, igaz? - fordultam hozzá. Bezárta az ajtót, hozzám lépett és megcsókolt. Ép kezével a tarkóm fogta meg, nyelvével pedig végig nyalt az alsó ajkamon. Nem mertem átkarolni a vállát, nehogy fájdalmat okozzak neki, így újra a derekát fogtam meg, és viszonoztam a csókot. Most más volt a csókja, nem olyan volt, mint amikor ott voltunk.
Szuszogva vált el tőlem, lehajolt a nyakamra, és lágy puszikat adott a puha bőrre. Annyira jól esett.
-Most már tökéletesen vagyok... - mormogta a nyakamba, Én pedig elmosolyodtam.
-Örülök. - puszit adtam az állára.
-Nem undorodsz tőlem? Azok után amiket csináltam veled. És amiket át éltél... - tol el picit, és a szemembe néz.
-Hmm... ha más érne hozzám, talán. A Te érintésed már megszoktam, így nem esik rosszúl ha hozzám érsz. - ülök le az ágyra.
-Sajnálom, hogy úgy bántam veled, de azok a szobák be voltak kamerázva. Mon mindent látott. Ott ahol utóbb voltatok nem volt kamera, mert az az Ő szobája volt. Szinte az egész épület minden sarkában volt, mert ellenőrzött mindent. Nekünk is, három hónapba telt, minden iratot kicserélni, mielőtt akcióba kezdtünk. Aznap, amikor elszöktettek, látott titeket, már fel volt készülve. Lehet ezért is tudott megszökni, még lőtt lábbal is. - ült mellém.
-És mi lesz ezek után? Nem akarom, hogy rettegjen Nara. - mondom elkeseredetten.
-Jungkooknak mondtam, hogy ne mondja el neki. Mi mindent megteszünk, hogy kézre kerüljön. Nem tudja, hogy itt vagytok. Itt biztonságos. - megfogja a kezem.
Bólintottam.
-Jungkook szerelmes Narába? - kérdem. Rám mosolyog.
-Mint a nagy ágyú. - neveti el magát, aztán fintorogva fogja meg a vállát.
-Úgy láttam, Nara is Jungkookba. Érdekes kapcsolat jött létre köztük... meg közte és köztem. Olyan... védelmező ösztön kerít hatalmába, ha Naráról van szó. Sose gondoltam volna, hogy olyan helyzetben, ilyen megtörténhet. - néztem a padlóra.
-Furcsa az emberi szív. Nekem elhiheted, Én se gondoltam, hogy valaha is mélyebb érzelmek fognak egy személyhez vonzani, olyan körülmények közt, amiben voltunk... - mondja komolyan. Rá pillantok, elgondolkozva nézet egy pontot a padlón, vajon, mi járhat a fejében? -Már másfél éve, Én voltam a szadista, aki lányokat tört be, hogy eladják őket, és tehetetlenül nézni, ahogyan elviszik... persze leadtuk rögtön a fülest, hogy hol vannak, de rossz volt, hogy ott helyben nem tehet az ember semmit. Azt hiszem, most a kórházban, aludtam először nyugodtan, és nem csengett a fülemben a lányok sikolya, a könyörgésük. Csak téged láttalak, és... furcsa mód, de megnyugtató volt számomra. - rám néz.
-Ez hízelgő. - mosolygok rá. Kuncogva hajol hozzám, és csókol meg.
-Ha nem fájna a vállam, azonnal leszaggatnám rólad a ruhát... - suttogott, mély, vágytól teli hangon.
-Tudok óvatos is lenni... - letolom róla a dzsekit, ölébe ülök, majd megcsókolom. Kezem besiklik a póló alá, amitől megremegett, és a számba sóhajt.
-Egyetlen érintés. Már állok, mint az árbóc rúd. - morogja.
Bekopognak.
-Jimin, fejlemény a Monster ügyben. - szól be Jungkook.
-Remek. - sóhajt Jimin. Lemászok róla, rá adom a dzsekit.
-Meggyógyul a vállad folytatjuk. - rá mosolygok.
-Szavadon foglak. - kilép az ajtón, Én pedig utána.
-Jungkook. - szólok neki. Megfordult, Én pedig megöleltem. -Köszönök mindent, és vigyázz Narára most már. - mondom.
-Ugyan, mégis mit koszönsz? És vigyázok. Hamarosan visszajövünk. - elindultak a bejárati ajtóhoz, Jungkook még belépett a konyhába, Én pedig Jiminhez léptem.
-Vigyázz magadra. - homlokom az övéhez döntöm, szemeim becsukom.
-Te is. - puszit ad az ajkaimra, aztán Jungkook kilép, és már mennek is.
Visszalépek, és bezárom az ajtót, majd a nappaliba megyek. Úgy látszik, még a veszély nem múlt el. És ez nem jó jel.

2014. augusztus 23., szombat

Broken souls~ 15.rész



Emlékek…

~Nara

El se hiszem… Szabadok vagyunk! Szabadok! Ugrálni és visítozni támad kedvem, de tudom jól, hogy még nem szabad. Nem szabad és nem is tudnék… Még mindig azt érzem, hogy bármelyik pillanatban össze tudnék esni, de tudom, ha ez most megtörténik, akkor nem csak magamat, de Yunt is bajba keverem. Bármelyik pillanatban utánunk jöhetnek és ismételten elrabolhatnak. Huh… Inkább nem is gondolok erre… Rémes volt ez az időszak… A folytonos félelem és kínzás… De… JungKook… Ő másabb, mint a többiek… Ő valahogy… Valahogy… Nem is tudom… Nem erőszakos, nem durva és egyáltalán nem is akart bántani… Sőt… Ha ő nincs, sose tudom meg a kifelé vezető utat. Az a nézés, amikor megszöktünk… Tényleg bántja? És az, hogy ideadta a felsőjét… Valahogy nem volt beleivódva a dohos szag… Sokkal inkább valami kellemes illat… De az is lehet, hogy az orrom van meggajdolva. Sőt… Teljesen biztos… Régebben mikor még Min áradozott nekem a hatalmas szerelmeiről, és az orrom alá dörgölte az éppen lenyúlt ruhadarabokat, érzet valami „illatot” amitől meg akart veszni, de én csak kinevettem… De most… Eh… Agyamra ment a fogság…
Amikor odaérünk egy kisebb lakáshoz, amiről Yuna beszélt, megmosom egy kicsit a lábamat és lekezeljük a kisebb sebeimet, majd el is megyek aludni.
Végre aludni egy normális ágyban…
Amint lehunyom a szemeimet, azonnal képek villannak be… Képek a családomról… Apa, anya és… És én…
Akaratlanul is a szám mosolyra áll és megindulnak a könnyeim…
Hihetetlen, hogy még néhány éve, a tengerparton kergetőztem apával, mert nem akarta visszaadni a fényképezőgépemet… És amikor a hegyekben voltunk túrázni… Mindig azzal szekált, hogy ha továbbra is hisztizek, hogy le akar szakadni a lábam, lelök az első szakadékba… És anya… Mindig be akarta fonni a hajamat, de sose engedtem neki, mert szerintem kislányos volt… Már bánom… Hiányzik… Hiányzik, hogy törődik velem… Hogy minden este megkérdezi, kérek e kakaót… Én pedig… Én pedig boldogan bólogatok…
És az ünnepek… Amikor lázasan rohangáltam üzletről üzletre, hogy mit is vehetnék nekik… Bármilyen kis kacatot is vettem, ők hatalmas mosollyal az arcukon fogadták…
Hiányoznak apa viccei… Azok a gagyi poénok… Azok, amiket mindig a barátaim előtt sütött el, ezzel teljesen beégetve engem… Bárhogy is esett akkor rosszul, most a világ minden kincsét megadnám, hogy újra meghúzgálja a hajamat pusztán apai szeretetből…
Sose felejtem el azt a napot amikor megkaptam a hírt…
Hihetetlenül összevesztünk aznap… Még mindig tökéletesen emlékszek minden szóra.

- Hova-hova kisasszony?- szólított le anyukám az ajtóban.
- Öhm, buliba?- vágtam flegma arcot.
- Ilyenkor az ágyban a helyed…- kukucskált ki az ujjsága mögül apukám.
- Szar ügy…- forgattam a szemeimet miközben a kulcs után kutattam.
- Mit mondtál?- lepődött meg anya.
- Mondom szar ügy!- ismételtem gúnyosan.
- Mi ez a hangsúly?
- Pont az! Hol az a redves kulcs?
- Hogy vagy te felöltözve?- fordított maga felé. – És mi ez a sok fekete a szemed körül?
- Mini ruha és smink. Ha nem bökné ki a szemedet…- hunyorogtam rá.
- Hogy beszélsz te velem?
- Úgy ahogy! Hol az a tetves kulcs?- emeltem meg a hangomat.
- Nem tűröm ezt a hangnemet! Nem mész te sehova!
- Ó, dehogynem!- sepertem le a kezeit magamról.
- Mars a szobádba!
- Csak az anyám vagy, szóval nem parancsolsz nekem!- kiabáltam vissza. Hirtelen egy nagyobb csattanás, amitől az arcom fájni kezdett és anya enyhén könnyes szemeivel találtam szembe magamat. Ez volt az első, hogy megütött.
- A szobádba! Szobafogság!- remegett a hangja.
- Utállak!- üvöltöttem miközben felrohantam az emeletre.

Maradhattam volna a hátsómon is azon az estén…

 Egy papírra ráfirkantottam filccel néhány szavamat, Buliba mentem! Csá! Nara  , beletűztem a telefonomba és otthagytam az ágyamon. Kimásztam az ablakomon és elindultam…

Miért voltam ekkora balfék?! Miért nem hallgattam rájuk? Miért?
A könnyeim eszeveszettül folynak végig az arcomon, a JungKooktól kapott felsőm ujját ezzel szétáztatva.

Amikor hazaértem, hajnalodott. Senki nem volt otthon, de nem törődtem vele. Úgy gondoltam, csak munkába mentek… Bár csak az lett volna…
Reggel 8 óra körül csörgött a telefonom. Kómásan kaptam utána.
- Igen?
- Nara kisasszony?
- Igen… Miben segíthetek?
- Sajnálatos hírt kell közölnöm önnel… A szülei, balesetet szenvedtek. Mi mindent megtettünk, de sajnos nem tudtuk megmenteni őket.

Miért? Miért, miért? Miért kellett így lennie? Miért? Anya… Apa…
- Hiányoztok…- suttogom, miközben letörlöm az arcomat.
- Te még nem alszol?- simítja végig Yuna a hátamat. – Mi a baj? Miért sírsz?
Szó nélkül felülök és átölelem. Azonnal erőteljes zokogásban török ki, ezzel összekönnyezve Yun felsőjét.
Ő csak szó nélkül várja, hogy megnyugodjak, és közben lassan cirógatja a fejemet.
Az… Az érintése… Olyan, mint… Mint anyának… Olyan, de olyan jól esik….
Ismét fekvő pózba érzem magam, és az orromhoz szorítom a pulcsit. Jólesés tör rám, amitől ismét mosolyognom kell.
Talán… De tényleg csak talán… Szerelmes vagyok..?

2014. augusztus 14., csütörtök

Broken souls~ 14.rész

Szabadság
*Yuna*
-Ugye nem bántott? - első kérdés amint bezárult az ajtó. Nara rám pillantot, és nemet intett. Azonnal magamhoz húztam, és szorosan megöleltem. -Jól vagy? - simogatom a hátát.
-Igen. És... - kicsit eltol, majd a fülemhez hajol -Láttam merre a kijárat. Kook kivitt, és egy erdőben vagyunk... vagyis mindenhol fa van. Akkor gondolom erdő lehet.
Elgondolkodtam, ha Nara tudja, hol a kijárat, akkor kitudunk szökni.
-Azt is láttad, hogy nyitotta ki az ajtót? - bólint. -Készülj, ma éjjel megszökünk. - engedtem el. Keresni kezdtem valami kis fémet, amivel ki tudom majd nyitni az ajtót, hogy ki tudjunk menni, aztán leültem az ágyra, Nara pedig jött mellém.
-Biztos jó ötlet ez? - néz rám.
-Teljesen. Inkább megszökök, mint, hogy játék legyek Mon perverz világában. És téged nem hagylak itt. Még fiatal vagy. Kijutunk, és utána kitalaljuk mi lesz. - karolom át a nyakát, mire hozzám bújik.
Kicsit később Mon jön be, vigyorogva.
-Holnap jó sok pénzt hoztok nekem. Kai kivételesen hatalmas összeget kínált érted. - néz rám.
Elfintorodom.
-Már megkaptad a tartozást, miért nem engedsz el? - kérdem.
-Azért mert túl sokat kapok érted. - von vállat. -Még a kis szende után is, pedig semmi haszna. De mivel van aki erre izgul, Én pedig sok pénzt kapok érte, hát kihasználom. - ránk vigyorog. Nara kicsit jobban összekuporodik mellettem.
Mon kimegy, én pedig Narára nézek.
-Még ma este lelépünk. - vonom magamhoz, Ő pedig bőszen bólogat, hogy rendben.
Éjfél múlt... az ajtót már kinyitottam, így óvatosan elkezdtem kelteni Narát, aki ijedten pislog rám.
-Menjünk. - suttogtam. -Innentől légy csendben. - bólint, megdörzsöli a szemét és lemászik az ágyról. Megkapaszkodik a pólóm aljában, és követ. Csend van a folyosón is csak pár lámpa ég, Narára nézek, aki jobbra mutat, hogy arra az ajtó.
Kicsit megszenvedtem azzal a lakattal, de sikerült, kinyitni.  Még Jun tanított pár dolgot arról, hogy tudok néhány helyről kijutni. Akkor arra gondoltam ez hülyeség... de most... szabadság.
Felmutatom Narának a lakatot, amit óvatosan le is rakok, aztán ki lesek. Sehol senki. Megfogom Nara kezét, és kicsusszanok a résen, magam után húzva Őt. Visszazárom az ajtót, és halkan elindulunk. Már majd nem elértük az erdőt amikor Jimin és Hope jelenik meg. Nara ijedten nyikkan egyet és lapul a hátamhoz. A fiúk pedig nagyon mérgesen néznek.
-Hogy jutottatok ki? - kérdi Jimin.
-Engedjetek el... ígérem... senkinek se szólunk rólatok. - mondom.
Jungkook jelenik meg mellettük, és látni a szemében a fájdalmat, de nem engem néz... Narát. Mi van? Csak nem tetszik neki Nara?
-Eleget szenvedtek már... - néz oldalra Kook.
Jimin Hopera néz, aki bólint.
-Egyenesen van egy kisebb út, menjetek arra. Onnan fél óra gyalog balra a város. - mondja Jimin. Könnyeim kiszöktek a szemem sarkából, de hálásan néztem rájuk. Jimin elém lépett, és rám adta a pulcsiját. -Nehogy megfáz nekem. - mosolyog szomorúan. -Tessék... - elő vesz egy cetlit. -Ezen rajta a számom. Ha biztonságban vagytok írj. - megszorítja a kezem. Észre veszem, hogy Jungkook is leveszi a pulcsiját és Narára adja, majd vissza megy Hope mellé. Jimin megfogja az arcom, és az ajkaimra hajol. Nagyon lágyan csókol meg, aztán rám néz. -Menjetek. - elenged, mi pedig futásnak indulunk az erdőbe.
******
-Mikor kezdődik az akció Főnök? - néz Jungkook Hoseokra, miután a lányok már eltűntek a sötét erdőben.
-Mivel a lányok biztonságban vannak, már holnap. Megyek és beszélek a rendőrfőnökkel, mikor legyen a rajta ütés, ti addig foglaljátok le Mont, és beszéljetek a többiekkel. Suga dugja el a fegyvereket Jin és Mon elől, Taehyung pedig majd zárja be holnap a vevőket. A lányok szobájába pedig senkit se engedjetek be. - adja ki a parancsot Hoseok,  Jungkook pedig bólint. Ez, Jungkook,  első nagyobb rendőrségi akciója, mégis magabiztosan indul neki az egésznek. Pedig tudja, hogy nem jöhet ki jól, vagy megsebesül, vagy meghal.
-Sok szerencsét fiúk. - mosolyodik el Hoseok főhadnagy.
-Hát az kell. - vigyorog Jimin. Ők ketten már évek óta társak.
-Akció, indul. - vigyorodik el Hoseok, mire a másik kettő elneveti magát.
*******
Már hajnalodott mire kiértünk az erdőből. És ami hatalmas szerencsénk volt, pont egy kocsi haladt el mellettünk amit le is stoppoltunk. Bevitt a városba, onnan pedig már nagyon könnyen jutottunk el a régi kis lakásunkhoz, ahol születtem és éltünk hat éves koromig. Anya nem akarta eladni, és jól is tette.
-Menj fel, addig én felhívom anyumat, kilences lakás, kulcs pedig a leveles doboz oldalára van ragasztva. - mondom. Bólint és beszalad a panelba.
Az első telefon fülkéhez megyek, és hívni kezdem anyut.
-Igen? - szólt bele álmos hangon én pedig elsírtam magam.
-Anya... - nyögtem ki.
-Úristen! Yuna! - kezd el Ő is sírni. -Jól vagy? Hol vagy? - kérdi.
-Anya... a kis lakásban vagyok, hozz kérlek ruhát, meg pénzt, amint itt lesztek mindent elmondok... - szipogok.
-Azonnal indulunk! - mondja. Bólogatok, de mivel már lerakta, én is lerakom.
Felmegyek Narához. Aki a lábát törölgeti, hisz végig mezítláb jöttünk az erdőn.
-Van sebtapasz. - megyek a konyhába, és kiveszem az egyik fiókból a dobozt, és visszamegyek Narához. Leülök a földre, és az ölembe veszem a lábát. Kicsit még vizes, gondolom megmoshatta, mert tiszta is és látom a vágásokat. Elkezdtem kitisztítani, meg bekötözni, mert sajnos, be kellett. -Menj, pihenj le valamely szobában. - homlokon puszilom.
-Yun? - néz rám. -Mi lesz most? Velem? És veled? - szemei könnyesek lettek.
-Még nem tudom... egyenlőre itt maradunk, erről a helyről senki se tud... Anya és apa mindjárt jön és beszélek velük is, Te addig pihenj le. Később felkeltlek, és eszel valami normális ételt is. - simogatom meg az arcát.
Én is megmostam a lábam, kiszedegettem a tűskéket és mire leakartam fertőtlenítőzni, kinyilt az ajtó, és anya rohant be rajta. -Édes Istenek! - zokogva jön oda hozzám, és ölel meg. -Egy hónapja keresünk. - szipog. Elképedek.
-Egy hónap? De... hogy hogy? - nyögtem ki.
-Holnap után egy hónapja, hogy... és múlt héten volt Jun temetése. - mondja apa. Megremegek.
-De én ezt nem értem... hisz csak a múlt héten mentünk sátorozni... - anya elengedett én pedig a kanapéra rogytam.
-Nem Szivem... - szipog anya.
Lehet, hogy állandóan drogoztattak? Vagy nyugtatókat adtak be nekem?
-Amikor elvittek, Jun kómában volt a kórházban, hat napig, aztán mindent elmondott, a tartozásoktól kezdve mindent, és, hogy úgy akart megóvni, hogy elvisz nászútra, de nem jössztök vissza. Át akarta helyeztetni magát, de nem sikerült neki, így téged elvittek. Magát okolta, nem kellett volna elmennetek, ezért kiugrott az emeletről amikor senki se figyelte. Nem hagyták, hogy nyomozni kezdjen utánad. Ebbe pedig belerokkant lelkileg...
Kezeimbe temettem az arcom, és csak sírtam. Már szinte hisztérikusan zokogtam. Megakart menteni, megakart menteni... Csak ez zakatolt a fejemben, én pedig kételkedtem, benne.

2014. augusztus 5., kedd

Broken souls~ 13.rész



Egy cseppnyi szabadság

~Nara~

Uh… A fejem majd szétszakad… Minden forog körülöttem… A gyomrom liftezik, és ha tehetném, hánynék, de mintha ólommal lennék teleaggatva.
Nem sokáig kínlódok a fájdalmaimtól, ismételtem feltör belőlem a sírás. Sírok az apám miatt, a kényszer miatt és minden miatt. Enyhén összegubózok, és a térdeimre hajtva a fejemet, adom ki az érzelmeimet.
A combomon és a lábszáramon halvány csíkban folynak le a sós könnyeim.
Hirtelen egy kezet érzek végigsimítani a hátamon, amire magamban felsikítva ugrok meg.
Hál’ Istennek csak Yuna az. Nyugtatóan néz, rám én pedig folytatom a siránkozásomat. Lassan elkezdi simogatni a hátamat. Hihetetlenül jól esik a gyengédsége.
Végre kicsit csillapodik a kitörésem és már csak a könnyeim csepegnek eszeveszettül.
Zsibong az agyam, de nagyon… Az első berúgásom nem volt ilyen. Ennyire erős cuccot kaptam volna tényleg?
Hirtelen kattan az zár és kivételesen most nem cseszik ránk az ajtót. Lassan felemelem a fejemet így láthatom, hogy JungKook áll az ajtóban. Kifejezéstelenül néz végig rajtam és Yunan.
Picit méreget, aztán megindul felém. Hihetetlenül be pánikolok és próbálom hátratolni magamat menekülésként.
- Nyugodj meg…- suttogja, miközben óvatosan megfogja a karomat és felhúz.
Yunaban azonnal felcsendül a vészjelző és utánam kap, mint anyamacska a kölyke után.
- Ne bántsd!
- Nem fogom…- húzgál kifele a folyosóra.
Egyre jobban kezdek megint félni. Ismét remegek, mint a falevél.
- Ne félj. Csak elviszlek megfürdeni.
Hogy ne félnék? Itt mindenki csak bánt. Mindeni erőszakos és durva. Te se vagy különb.
- Gyere… - húz gyengén be a fürdő ajtaján.
Megállít az elkülönítés mellett és csak néz.
- Vetkőzz le és mosakodj meg.
Enyhén elfordulok és leszedem magamról azt a pár ruhát is, ami rajtam van. Beállok a zuhanyfej alá és várom a vizet. Kérdően fordulok felé. Ő csak figyel engem, méreget.
Lassan meg kell szoknom… Itt mindenki csak az élvezetet keresi bennem… Úgy tekintenek rám, mint valami árura.
Óvatosan megrázza a fejét és megnyitja a vizet. Szó nélkül idenyújt egy kis rongyot.
Kezd elmúlni a félelmem. Könnyedén meg a mozgás és hamar kész leszek a fürdéssel.
Továbbra is szó nélkül és kifejezéstelen arccal adogatja a dolgokat. Teljesen, mint egy robot.
Végre normális ruha van rajtam… Megkönnyebbülten veszem tudomásul, ő tényleg nem akar bántani.
- Nagyon sápadt vagy. Nem lenne szabad de… Gyere! – megfogja a karomat és eléggé gyors tempóban visz egy eléggé lezárt ajtó felé.
- Hová viszel?- kérdezem remegő hanggal.
- Shhh! Ha lebukok nekem annyi…- most végre látok egy kis mozgást az arcán. Idegesen rágja, a száját miközben egy lakattal kínlódik.
A zár, halk pattanással adja meg magát és esik a földre.
JungKook kinyitja az ajtót és erős fény szűrődik be rajta.
- Gyorsan…- hirtelen mozdulattal kiránt rajta és vissza is csukja.
Körülöttünk enyhe erdőszerűség lehet, mivel eléggé sok fa van. A friss levegő szinte csiklandozza a tüdőmet. Mélyeket szippantok, amitől a mell hasam fájdalmasan tágul.
- Nyugi, ne olyan mohón, mert szétszakad a tüdőd. Van bőven levegő…
Ismételten meg fogja a karomat és vezetni kezd. Egyre jobban távolodunk az erődítmény szerűségtől, ahol fogva tartanak minket. Leültet egy rönkre egy terebélyes lombú fa alatt.
- És, mi a neved? – áll elém karba tett kezekkel.
- Nara… - motyogom halkan.
- Engem már ismersz… Hány éves vagy?
- 18…
- De szűkszavú valaki…
- Mi… Miért vagy ilyen? – nézek a szemébe.
- Ezt hogy érted?
- A többiek mind erőszakosak… De te… Egész normális vagy…
- Ilyen vagyok és kész… Így fogadjanak el…- ránt a vállán egyet. – A többiek is mindig ezt mondják, de én nem fogok csak mások kedvéért megváltozni. – idegesen körbenézett és megfogta a csuklómat.
Erős mozdulattal felrántott és berángatott a bozótba.
- Mit csi..- a számra nyomta a kezét és halkat a fülembe csittegett.
Suga és Jin haladt el előttünk, cigizve és közben néha egymáshoz szólva.
Mikor végre elmentek és JungKook úgy vélte, hogy tiszta a terep elengedett.
- Menjünk…- ismételten elkezdett húzni maga után.
Úgy érzem magam komolyan, mint egy rongybaba…
- Maradj csendben, vagy észrevesznek…- suttogja a fülembe.
Én eddig is befogtam…
Hallgatózik és vár. Amikor mindent rendben talál, folytatja az utat. Megint babrál egy kicsit a zárral és kinyitja a nagy ajtót.
Akár csak egy kisegér, úgy surran végig a folyosón engem maga után ráncigálva. Ahogy visszaérünk ahhoz a szobához ahol fogva tartanak már a hanggal nem törődve nyit be. Erősen betol és rám zárja az ajtót.
Meglepetten pislogok egy darabig utána aztán Yuna kérdése húz vissza a valóságba.
- Ugye nem bántott?
Mia land-of-grafic